Silniki do robotów przemysłowych psują się często, szczególnie podczas ciężkiej eksploatacji i pracy robota z dużym obciążeniem. Zdarza się, że program i konfiguracja narzędzia powodują szybkie zużywanie się elementów silnika.
To silnik - spięty z przekładnią jest główym elementem wprawiającym w ruch ramię robota. Z jednej strony olej przekładniowy, który może wniknąć do wnętrza sinika, z drugiej - duże przeciążenia, przegrzanie, wady produkcyjne i w końcu kolizje z elementami stanowiska, lub osprzętem robota - te czynniki mogą spowodować jego uszkodzenie.

Najczęściej występujące awarie to usterki hamulców - blokady, lub zbyt słaby docisk, zalanie olejem hamulca, elementów wykonawczych, lub układu pomiarowego, uszkodzenia resolverów, enkoderów i odklejenie, lub wyrwanie magnesów i elementów wewnątrz samego silnika. Standardowo zużywają się łożyska i uszczelnienia.
Naprawa silnika to nie tylko wymiana uszkodzonych elementów, konieczna jest również prawidłowa kalibracja i komutacja całego zestawu. Mamy duże doświadczenie w takich naprawach i w zdecydowanej większości przypadków - za ułamek ceny nowego silnika możemy zregenerować uszkodzony napęd.

Silniki elektryczne stosowane w robotach to dedykowane napędy, wykorzystywane tylko w tych specjalistycznych aplikacjach. Wymiana całego silnika na nowy zwykle jest bardzo kosztowna, tym bardziej że części stosowane w robotach przemysłowych są wyceniane w twardej walucie.

Naprawa elektroniki przemysłowej

W robotach i maszynach przemysłowych można odnaleźć wszelkie typy i rodzaje części elektronicznych. Profesjonalnie zajmujemy się naprawą elektroniki przemysłowej. Zdajemy sobie sprawę z wysokich cen nowych części i modułów do robotów, kontrolerów i maszyn przemysłowych, więc staramy się zapewnić alternatywne rozwiązania Tobie i naszym pozostałym klientom.

Uszkodzone panele operatorskie, panele do sterowania robotów, komputery, moduły wejśc/wyjść i falowniki to najczęściej psujące się części elektroniczne.

Jako serwis robotów przemysłowych i elektroniki, naprawiamy:

  • silniki do robotów przemysłowych i osi dodatkowych
  • panele sterujące do robotów
  • panele sterujące do automatyki przemysłowej
  • wiązki okablowania do robotów przemysłowych - naprawy, regeneracje i produkcje
  • komputery i kontrolery robotów przemysłowych
  • sterowniki i moduły automatyki przemysłowej
  • inne części elektroniczne do robotów i automatyki przemysłowej

Skontaktuj się z nami, jeśli chchesz naprawić części do robotów lub elektronikę przemysłową z Twoich maszyn.
W ramach bezpłatnej diagnozy - poinformujemy Cię co należy naprawić, wymienić i jaki byłby potencjalny koszt wykonania naprawy.
Zawsze możesz po prostu podesłać nam uszkodzone części na diagnozę.